Göğüslerinizi Doğal Yollardan Büyütmek İçin En İyi 4 Yöntem

gögüz büyütme

Genç kızların çoğu göğüsleri büyümeye başladığı zaman heyecanlanır. Şöyle sorular sormaya başlarlar: “Göğüslerim daha büyüyecek mi?”, “Ne kadar büyüyecekler?”, “Seksi yuvarlaklıkta olacaklar mı?” Bazılarımız arkadaşlarımızla göğüslerimizi karşılaştırmışızdır ve hatta kendi göğüslerimizde bir sorun olduğunu düşünmüşüzdür. Aşağıda, doğal yollardan göğüsleri büyütebilmek için geliştirdiğimizi en iyi dört yöntemi bulabilirsiniz.

1- Hormon Seviyenizi Kontrol Etmek

Vücudumuz tarafından üretilen pek çok hormon vardır. Göğüslerimizin büyümesinde etkisi olan 4 temel hormon vardır.

Östrojen

Büyüme Hormonu

Prolaktin

Testesteron

Sorun şudur ki, bu hormonların seviyeleri ergenlikten sonra düzenli bir düşüşe geçer  ki bu da göğüslerin büyümesi için daha az üretken bir dönem demektir. Bu durumun üstesinden gelebilmek için, temel büyüme evremiz olan ergenlikte eğer vücudumuzu aynı hormon seviyelerine hala ihtiyacı olduğu yönünde kandırabilirsek ve vücut aynı gereksinimlere ihtiyacı olduğunu algılarsa göğüsler de büyümeye devam edebilir.

Östrojen

Östrojen göğüslerimizin büyümesinde en fazla etkisi olan hormonlardan biridir. Bu sebeptendir ki kadınlar vücutlarındaki östrojen seviyesini arttırınca göğüslerinin büyüyeceğine inanır. Maalesef her gün kullanıyor olduğumuz veya maruz kaldığımız bazı ürünler vücudumuzdaki östrojen seviyesini düşürmektedirler. Bu ürünlerden tamamen kaçınmanın imkanı yoktur, sadece azaltabiliriz. Şöyle ki:

BHA(*) içeren işlenmiş gıdaların tüketimini azaltabiliriz.

Organik et tüketimine geçebiliriz.

Büyüme Hormonu

Büyüme hormonları, kilomuzu ve kemiklerimizin gelişimini kontrol eder. Yalnızca bunlarla kalmayıp, göğüslerimizin büyümesinde de önemli bir rol oynar. Özetlemek gerekirse, büyüme hormonu ile göğüslerin büyümesi arasındaki bağ şu şekildedir: Büyüme hormonunuz ne kadar fazlaysa, göğüsleriniz büyüme yönünde o kadar uyarılmış olur.

Vücuttaki büyüme hormonu seviyesini arttırabilmek adına pek çok kişi yapay hormon haplarına ya da iğnelerine yönelmektedir. Ancak bunlar genellikle vücutta su tutma ya da kulak enfeksiyonları gibi komplikasyonlara ya da yan etkilere sebep olur.

Prolaktin

Prolaktin vücudunuzdaki östrojen seviyesini dengelemeye, vücuttaki yağ oranını arttırmaya ve göğüslerin büyümesine yardım eder. Prolaktin normalde yalnızca ergenlik döneminde ve hamilelik süresince üretilir. Öte yandan sadece doğal olarak içeriğinde östrojen bulunduran bazı belirli gıdalar tüketerek vücudunuzun üretimine katkıda bulunabilirsiniz. Niçin? Çünkü üretim, basit bir şekilde yüksek miktarda östrojen tarafından tetiklenir.

Öyleyse daha fazla soya ve yer elması kökü (muhakkak tüketime uygun hale getirilmiş olmalı) tüketmeyi düşünebilirsiniz. Bu gıdalar doğal olarak içeriğinde yüksek miktarda östrojen içerir.

2- Doku Büyümesini Hızlandırmak İçin Göğüslere Masaj Yapmak

Göğüs masajı, göğüs dokularının büyümesini ve şekillenmesini sağlamak adına oldukça etkilidir. Birçok kadın, göğüs masajının hem kendilerini daha kadınsı hissetmelerine yardımcı olduğunu hem de rahatlamalarına yardımcı olduğunu belirtmiştir. Göğüs masajını yalnızca çıplak ellerinize yapmak yerine bazı göğüs keremleriyle uygulayabilirsiniz. En iyi sonucu elde etmek için günde iki kez 3-5 dakika arası yapın. Göğüsleriniz krem uygulamak basit bir şekilde göğüslerinizi yumuşatmak manasına gelmemeli. Bazı belirli adımları izlemelisiniz ve içeriğin göğüslere tamamen yedirildiğinden emin olmalısınız. Bu sanıldığı kadar zor değildir. Basit bir uygulamadır ve tamamlaması yalnızca birkaç dakikanızı alır. Hatta bu konuda partneriniz size yardımcı da olabilir!

3- Göğüs Büyütme Egzersizleri

Pek çok kadın göğüslerinin büyümesine yardımcı olabilecek egzersizler hakkında sorular sormaktadır. Pek çok kişi bilmemektedir ki göğüslerin daha büyük ve daha sıkı olması için yapılabilecek çok çeşitli egzersizler mevcuttur.

Göğüs Kası Aletleri (Bench press): Birçok insan göğüs kası aletlerinin erkekler için olduğunu düşünür ancak bu doğru değildir. İşin aslı, bu aletler, göğüs kaslarının sıkılaşması ve göğüslerin öne doğru çıkmasında en etkili yöntemlerden biridir. Bu egzersizi yaparken barı ileri ittirmeden önce kendinize doğru iyice çektiğinizden emin olmalısınız.

Bunu yapmanın en etkili yolu da ileriye iterken göğüs ucu hizanızda ittirmektir. Üç set halinde 7-12 tekrar uygundur. Ağırlığın aşırı zorlanmanıza sebep olmamasına dikkat edin.

4- Göğüs büyümesine Yardımcı Olan Doğal Bitkiler

Bitkiler doğanın bize sunduğu, içeriğinde çeşitli ilaçlar bulunduran doğal kaynaklardır ve küçük göğüs şikayetini de içeren pek çok sorun için deva olabilmektedirler. Kimi insanlar bitkileri ilaç anlamında tüketmenin bir fayda getirmeyeceğini düşünür.  Ama göz ardı edilmemelidir ki bugün kullanıyor olduğumuz ilaçların ve takviye gıdaların yaklaşık % 80’i bitki özlerinden elde edilmektedir. Tıpkı ilaçlarda olduğu gibi, bitkiler de vücudumuzda farklı etkilerde bulunurlar. Hormon dengelerimizi etkileyerek göğüslerimizin büyümesine yol açan 3 temel bitkiye göz atalım.

Kızıl Yonca

Çemen Otu

Sabal Meyvesi

Kızıl Yonca:

Bu bitki temel olarak vücudunuzdaki östrojen seviyesini arttırmaya yardımcı olur. Bu bitkinin en iyi yanı tek yönlü olmamasıdır. Kullanımıyla sadece östrojen seviyesini arttırmakla kalmaz aynı zamanda vücuttaki fazla testesteronun engellenmesini de sağlar.

Çemen Otu:

İçeriğindeki göğüs büyümesine yardımcı maddelerden ötürü yaygın olarak ticari anlamda kullanılmaktadır. Peki nasıl işler?

Bu bitki, yarı sentetik bir östrojen formu olan “diosgenin” maddesi içerir ki bu madde de göğüslerin doğal olarak büyümesini sağlar. Yalnızca göğüslerinizin büyümesi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda deri iltihapları, çıbanlar ve egzema gibi hastalıklardan kurtulma amaçlı deri kremi olarak da kullanılabilir. Ancak bunun için direk olarak bitkiyi tüketmek yerine, doğrudan cildinize uygulamalısınız.

Sabal Meyvesi:

Sabal Meyvesi doğrudan göğüs büyümesine yol açmaz ancak göğüslerin büyümesini engelleyen testesteron hormonu seviyesini azaltır. Testesteron seviyenizi düşürmek için günde en fazla 4,000 ila 5,000 mg tüketmeniz önerilir.

Son Söz

Aynı sınıfta ders görmüş öğrencilerin niçin farklı notlar aldıklarını hiç düşündünüz mü? Bazıları daha zeki olduğu için mi? Evde daha çok çalıştıkları için mi? Belki; ama en büyük farkı yaratan bunlardan hiçbiri değil. Bir çocuğu özel derslere gönderebilirsiniz ancak içinde başarılı olma arzusu yoksa, eğer başarılı olmak adına ellerinden geleni yapma niyeti yoksa, fazladan harcanan hiçbir şeyin kıymeti yoktur.

Göğüslerinizi büyütmek adına şimdi elinizde bir formül var. Ancak bu makaledeki teknikleri uygulamaya gönüllü değilseniz veya işe yarayacağına inanmıyorsanız, ise yaramayacaklardır. Diğer yandan, eğer inancınız tamsa ve teknikleri uygularsanız, sonuç sizin için harika olabilir.

MUCİZE GÖĞÜS BÜYÜTME

DENENMİŞ YÖNTEMLER – ADIM ADIM GÖĞÜS BÜYÜTME

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.